| Cristle a întrebat:

doresc sa-mi iau un laptop si nu ma pot decide daca sa iau windows 8 sau freedos si sa pun tot 7 pe el. Care merita mai mult, avand in vedere ca mie-mi trebuie doar pentru chestii banale, si nu foarte sofisticate. Windows 8 mi se pare interesant dar multi spun ca nu se merita. Voi ce spuneti?

2 răspunsuri:
| shannygelu a răspuns:

Ia unu freedos e mai ieftin si pui ce suporta sistemul w8 e pentru touch screen uri

| Eduarrdinno a răspuns:

Da,au dreptate cei care zic ca nu se merita. Si eu am instalat Windows 8 pe un HP 625 si m-am chinuit o luna sa-i gasesc driver pentru placa video si tot nu am gasit. Si imi incetinea destul de mult sistemul. Eu avand si SSD iti dai si tu seama ca nu este tocmai OK. Iti recomand windows 7.