| Zoet a întrebat:

Mi-am luat un laptop cu Windows 8 preinstalat, dar atunci cand l-am cumparat nu am primit si codul pe care trebuie sa-l pun in caz ca se viruseaza laptopul si trebuie sa reinstalez windows-ul. Nu era normal sa-mi dea si un cod, avand in vedere ca in pretul laptop-ului este inclus si windows 8? De unde iau codul daca doresc sa reinstalez windows-ul?

3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

S-ar putea ca Windowsul sa se afle intr-o partitie ascunsa a laptop-ului si la reinstalare sa nu necesite codul. Daca ti-au dat CD cu Windows trebuie sa fie un fisier text cu codul in el.

| CinevaNou a răspuns:

De obicei codul de licenta il gasesti pe un aptibil pe spatele leptopului.

Răspuns utilizator avertizat