| Bella9538 a întrebat:

Doresc sa-mi sterg varianta de windows xp, pe care o am in prezent pe calculator, si s-o inlocuiesc cu windows 7. Nu ma pricep prea mult la astfel de lucruri si as dori sa-mi explicati care sunt pasii pe care trebuie sa-i urmez. Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| spxinsane a răspuns:

Bagi DVD-ul cu Win7
Restart la calculator
Boot-ezi de pe DVD
Alegi Instal a Fresh Copy of Windows
Alegi parttia unde vrei (de obicei instalezi pe C:\ )
Este indicat sa formatezi acea partitie (alegi C:\, apesi options, alegi format si dai OK)
Pe urma urmezi pasii normali care iti apar (tebuie sa dai next si ok, daca citesti este chiar usor)

Nu uita inainte sa instalezi sa iti salvezi fisierele din My documents si de pe desktop pe alta partitie sau DVD sa nu ramai fara ele, la fel daca mai ai ceva important pe partitia C:\ sa le salvezi

1 răspuns:
| Miranda29 a răspuns:

Uite aici un tutorial
http://www.tutorialepc.ro/cum-se-instaleaza-windows-7.html

sper ca te-am ajutat!