| NarutoFan2 a întrebat:

Ce anume pot sa sterg din C? Am windows-ul instalt in C. Va rog sa imi si explicati ca nu ma pricep. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| WPP a răspuns:

Salut, cea mai safe metoda sa faci putina curatenie in C: este cu ajutorul lui CCleaner (cauta-l in google, este free) care este foarte util. Dupa ce il instalezi, bifeaza absolut tot ce ai acolo mai putin: "saved password", "network password" si "wipe free space" (la asta din urma o sa stea foarte mult daca il bifezi iar cele cu parola le poti bifa doar ca nu vei mai avea parolele salvate prin browsere, la mail, la diverse situri si vei fi nevoit sa le bagi iar). Iti va sterge toate fisierele temporare pe care windoowsul le salveaza de la surfingul pe net, la updateuri si multe altele... Instaleaza-l si o sa vezi ca o sa eliberezi suficent spatiu. Ps. nu iti recomand sa stergi manual din fisierele din C: intrucat exista riscul sa dai peste cap tot sistemul si pe langa faptul ca va fi nevoie de un alt windows risti sa pierzi si date importante pe care le ai pe acolo (poze, documente, etc.). Bafta!

1 răspuns:
| Rishi2347 a răspuns:

Pai din C e mai bine sa nu stergi nimic,intrii in Start Menu la Setting ->Control Panel->ADD or Remove Programs si dezinstalezi de acolo anumite programe care nu-ti mai trebuie, anumite jocuri pe care nu le mai joci sau le dezinstalezi daca nu ai memorie si le instalezi din nou in D, E, F. si mai poti sterge diferite fisiere care le ai poate ti-ai salvat muzica, poza sau le poti decupa. Sper ca ti-am fost de folos.