| anonim_4396 a întrebat:

Buna, dragi utilizatori TPU, am un hard disk cu denumirea Hitachi de 250 de GB, dar problema e că l-am scos de la un Xbox și lucrează mai greu ca Windows 11 pe AMD Duron, cum pot face acest hdd sa lucreze optim?

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Windows 10 si 11 au foarte multe fisiere, peste 150 000. Doar un ssd merge mai bine. Hard disk-urile magnetice merg greu. Eu am pus ssd-uri peste tot. Windows 8.1 mergea ok si de pe hard disk obisnuit, dar 10 si 11 mai greu.

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Hard disk-ul trebuie formatat chiar la instalarea Windowsui, cabd se va face si optimizarea cu sistemul.

| Wr3nch a răspuns:

Cred ca problema tine si de faptul ca Duron e deja antic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Lucreaza mai greu in comparatie cu ce?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

În comparație cu Windows 11 pe AMD Duron