| Daviphi a întrebat:

Salut
Am un hard-disk de 320 GB Hitachi Ata pe care nu il vad in windows. Se vede in BIOS in Device Manager dar nu il vad in My Computer.Am incercat si cu Xp si cu 7. Ce poate sa fie?

Răspuns Câştigător
| monstrulet a răspuns:

Nu folosi partition magic, e antic si da rateuri. Plus ca merge doar pe xp. Acronis disk director e ok, sau orice altceva.

2 răspunsuri:
| xJuliusx a răspuns:

Instaleaza Partition Magic. Acest program ti-l va vedea si cu el il formatezi si partitionezi. Dupa formatare o sa-l vezi si in My Computer.

| xJuliusx a răspuns:

Daca ai doua harduri (asa reiese din intrebare), pune primul hard (cel cu windowsul) pe Master si cel de al doilea care nu-l vezi pe Slave. Dupa aceea il formatezi cu Partition Magic. Ca sa pui un hard pe Master sau Slave ai pe el schita cum se muta jumperul.