| donisanalex22 a întrebat:

Buna
Dupa ce am instalat Windows 8.1, am facut partițiile,(am HDD de 1000 Gb),cand intru in My computer imi apare doar C-ul, cu 360 GB...restul partițiilor, unde le gasesc sad sad ...Please,help me

Răspuns Câştigător
| Sheldon a răspuns:

Click dreapta pe my computer >Manage>Disk Management acolo iti apare hardu si partitiile.
o sa vezi probabil cu negru restul spatiului nefolosit
dai click dreapta pe el New simple Volume si de acolo tot next pana termini

| donisanalex22 explică (pentru Sheldon):

Mersi(ai funda )
mai am o problema, am placa video Nvidia Geforce 940M with 2GB Dedicated VRAM, dar nu mi-o citeste in Nvidia control panel, mi-o arata pe aia Intel HD graphics si desi, am instalat-o.

| Sheldon a răspuns (pentru donisanalex22):

Tie in jocuri o sa iti foloseasca Geforce -ul si cand nu joci atunci Intel, mai nou asa e la Notebook-uri dar poti sa schimi treaba asta din nVIDIA control panel, in functie de fiecare joc sau program cata performanta sa aloce.
poti si din power management din control pane-ul windows-ului

| donisanalex22 explică (pentru Sheldon):

Mersi laughing
Si inca ceva daca nu te deranjez, Pot sa mut 200GB din C in alta partitie?
Ca am facut gresit...

| Sheldon a răspuns (pentru donisanalex22):

Tot aceeasi miscare Click dreapta pe my computer >Manage>Disk Management acolo iti apare hardu si partitiile.
click dreapta pe partitia C si selectezi Shrink Volume si acolo bagi 210000
adica 200Gb pentru ca e afisat in MB, daca vrei pot sa intru cu teamviewer si ti-l fac eu