| Ropidox a întrebat:

Am un calculator care are 5 partitii si vreau sa reinstalez windows-ul dar vreau sa fac in asa fel incat sa ii sterg toate cele 5 partitii si sa ii creez doar doua(C si D). Cum fac? Unde Dau?

Răspuns Câştigător
| Marry1227 a răspuns:

Ce windows vrei sa bagi? explicatiile le stiu si la xp si la seven difera... baga id meu marian_d94@yahoo.com si vb acolo

3 răspunsuri:
| virusake a răspuns:

O sa trebuiasca intai sa salvezi toata informatia de care ai nevoie.

Apoi pornesti instalarea pana la pasul cu selectarea partitiei de install. Acolo ai diferite optiune, printre cere stergere, le stergi pe toate si le refaci in functie de nevoi. Personal, te sfatuiesc, daca un hard macar de 160gb sa lasi 30-40 gb pentru partitia C. Prietenii stiu de ce! big grin

| BESTNICK a răspuns:

La instalarea windowsului vei vedea ca te pune sa alegi in ce partitie sa instalezi si tot acolo iti va aparea si obtiunea sa stergi partitiile si dupa aia sa le creezi.dar daca vrei sa stergi partitiile ar fi bine ca lucrurile pe care le ai in pc si sunt importante pentru tine sa le copiezi undeva pentru ca la eliminarea partitiilor vei pierde tot ce aveai in pc. sper ca te-am ajutat si ca sa intelegi mai bine scrie pe youtube tutorial instalare windows (xp, 7, vista alegerea ta). succes

| CoOsMin a răspuns:

Pai daca stii cum sa formatezi un pc... cand iti apar acolo toate partitiile le stergi pe toate si creezi doua daca vrei sa le stergi apesi pe d + enter + l si dupa ce le'ai sters pe toate apesi pe "c" pentru a creea partitiile. Bafta