| CristinaCtC a întrebat:

Buna
fratele meu a apasat cred < pe ceva si mi_a dat peste cap tot calculatorul> nu pot pune punct virgula sau alte semne de punctuatie iar daca apas pe numere slabe sanse >>> imi apar simbolurile ca sa numai zic ca scrie cu caps dar daca apas caps beculetul de la caps look se aprinde iar scrisul redevine la normal >> ce sa fac? funda

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate a schimbat din limba engleza in alta limba, uita-te ce limba este afisata pe Taskbar (bara de jos). Daca este alta limba decat engleza (scrisa EN) atunci da clic dreapta pe ea si intri la Settings iar din Default input a language selectezi English (United States), dai Apply si OK.

| Kennedy97 a răspuns:

Apasa alt+shift. cred ca la asta te referi?

| Iris1997 a răspuns:

Poate a dereglat ceva din prin control panel sau probabil ca daca are 12-13 ani s-a enervat la un joc si a dat cu pumnul in taste.

| Timberged a răspuns:

Daca calculatorul e laptop fara tastatura numerica separata, probabil a apasat Fn+NumLock. Refacind combinatia inca o data se rezolva.