| śĩĿṽịṻ a întrebat:

Buna,,, funa! ""as o intrebare care as cele mai bune procesoare,, eu am amd phenom x2 x4 (4 nuclee),, dar intel core i3 ai mai bun decat phenom al meu? funda!

4 răspunsuri:
| Narcis2007 a răspuns:

Nu e mai bun...doar x6, buldozer i5 sau i7 sunt mai bune

| yhsay a răspuns:

Da; exista si i5 dar sunt foarte scumpe; i3 sunt destul de bune pentru uz obisnuit (stat pe net, uitat la filme si jucat jocuri relativ mici etc) din punct de vedere al raportului calitate-pret

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde la ce vrei sa il folosesti acel procesor happy, iar cat despre procesoarele i3 sunt mai multe tipuri, fii mai specific happy

| LucianP a răspuns:

Deci,amd e special facut pentru jocuri, eu am amd 2x3GhZ,si la jocuri imi merge mai bine decat Intel i3 3GhZ