| Camil34 a întrebat:

Ieri(31 dec 2013) am reinstalat pe calculator Windows XP, si dupa aceea si cele mai importante programe pentru calculator. Dar cand pornesc calculatorul, pe deckstop apar doua ferestre problema:
prima este: RUNDLL- Error loading C:/PROGRA~1/COMMON~1/System/SYSPLA~2.DLL
The specified module could not be found.
a doua este:
Name: hkcmd.exe
Publisher: Intel Corporation
Type: Application
From: C:/WINDOWS.0/system32
Va rog frumos sa ma ajutati/raspundeti cat mai repede.

2 răspunsuri:
| sasunaru a răspuns:

S-ar putea sa fie ecranul prea mic, nai memorie destula pe XP sau ai un calculator slab

| Edsick a răspuns:

Este incomplet windowsul sau probabil ai virusi in cealalta partitie care ar fi putut sterge cele 2 fisiere, poti sa formatezi toate partitiile si sa incerci iar sau sa faci un scan peste tot cu un antivirus full, ori pentru inceput poti incerca un alt cd cu windows happy