| EcKood a întrebat:

Buna ieri m-am jucat ieri noul NFS si am stins calculatorul l-am aprins dupa o ora dar calculatorul pornetste dar monitorul palpaie acel beculet dar fara nici o imagine.Va rog sa ma ajutati

8 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| sKilL a răspuns:

Nu stiu ce ti s-a intamplat... probabil ti s-a stricat placa video mi-am pus si eu noul nfs si sunt pe la finalul jocului. vreau sa zic ca e bestial. nu am auzit pe cineva sa aiba probleme cu jocul. incearca sa cureti placa video sau sa pui alta thinking sau schimba monitorul cu altul al unui prieten si vezi care-i trebuie tongue

| diesel94 a răspuns:

Poate sa fie din cauza placii video sau a procesorului, scoate bateria de pe placa de baza si vezi daca porneste, daca nu porneste pune monitorul pe placa video onboard ( daca folosesti card si ai si onboard)
bafta

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa intai test cu alt monitor, cu toate ca eu cred ca a crapat placa video.
sper sa nu o ai onboard.asta ar insemna ca ti s-a dus placa de baza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ai incercat sa vezi daca nu ie scos din priza sau daca mai e bun sau daca no fi esit din spate de ca calculator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Placa video schimbo sau curateo

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu te putem ajuta nfs-ul trebuie cumparat ai avut un mare ghinion dar poti sa schimbi monitorul sau unitatea depinde de ce problema ai.

| dede7102 a răspuns:

Bunaaa love struck!,

Schimba adaptorul, daca ai altul de tensiune egala si putere egala sau mai mare.
Posibil ceva in scurt-circuit in sarcina adaptorului.
Daca decuplezi monitorul de la adaptor, led-ul mai palpaie?
Probabil, nu.

Problema s-ar putea sa fie in interiorul monitorului.
Trebuie desfacut si vazut ce gasesti prin el.

Poate ar fi bine sa apelezi la service in cazul cand nu dispui de scule si nu te poti descurca singur.

Sper ca ti-am fost de foloss smug! fundita smugsmugsmug:X!?