| saidkique a întrebat:

Ieri mi-am bagat android 4 pe S2 iar azi am vrut sa il bag si pe un s1. L-am rootat, apoi, dupa ce am pus si cyanogenmodul pe el se booteaza doar in recovery mode. Nu vrea sa se booteze in sistemul de operare. Aveti idee ce sa-i fac? Mai am nevoie de el si as vrea sa arate la fel ca S2ul.

2 răspunsuri:
| Criss_Iordache_1996 a răspuns:

Ok.Deci din start ai facut cam prostioara ca ai incercat un custom ROM, adica puteai folosi bine merci un launcher tip Holo Launcher si arata la fel caci d.p.d.v. al performatelor nu e chiar chiar cine stie ce super revolutie. Daca nu booteaza, intra cu telul in download mode ( combinatia de taste : volume down + tasta home + butonul de pornire al mobilului) si iti va aparea acolo un android care sapa, si va fi pe un triunghi galben(asta din ce mai stiu) dar oricum va scrie download mode. Apoi, descarca de pe net programul ODIN MULTI DOWNLOADER apoi fisierele de la android 2.3.5. OFFICIAL sau 4.0 OFFICIAL. Urmezi pasii caci aceste fisiere sunt de obicei puse cu un tutorial, daca cauti tu.Conectezi telul care e in download mode la pc si odin cred ca il va recunoaste daca iti va aparea prima casuta colorta cu galben si scrie :"Detected" dau "Added". Restul e pe net, 100% Bafta, si nu mai baga NICIODATA custom ROM. Foloseste un launcher mai bine! happy

| saidkique explică (pentru Criss_Iordache_1996):

Buna Criss, stiu cum se fooseste Odin, cum se rooteaza, restaureaza OSul, CWM, etc, m-am documentat inainte sa incep. Stiam dinainte ca probabil o sa fac o prostie dar m-am saturat de freezuri si de crashuri ale OSului, si am vrut sa vad cum e cu un C ROM, despre care am auzit ca poate creste performanta sistemului, iar cu ajutorului acces root pot overclocka CPU-ul stabil, la 1.2 GHz. Am folosit GO Launcher si Next Launcher*destul de scump, 54 RON( pe care il folosesc si acum ) si performantele nu sunt mai bune decat pe Tw Launcher(cel stock). Am reusit sa imi readuc telefonul la xxjw 2.3.6. ca nou, iar apoi am incercat din nou sa bag alt custom ROM si anume SLIM, dar imi aparea Semaphore pe ecran si acolo ramanea. Am readus, din nou telefonul la viata, cu Odin. O sa imi pun din nou acces root pe el dar nu cred ca voi mai incerca sa bag custom ROMuri pe el deoarece au diverse buguri(ex: semnal wi-fi, buguri la camera, etc.) si o gramada de probleme. Cum ar fi aceasta, a mea. Multumesc de raspuns.