| EcKood a întrebat:

Buna ieri tatal meu a bagat un program numit 'Parental Control' acest program blocheaza accesul la alte programe si nu te lasa sa instalezi nimic nu am ce face va rog sa ma ajutati pentru ca, cu tatal meu nu ma pot intelege nimic va rog sa ma ajutati

4 răspunsuri:
| KidOoNh a răspuns:

Poi du-te la control panel add or remove programs si de acolo alegii programul si dai remove til scoate definitiv din PC adica poti sal mai instaezi odata dar ii da remove adica nul gasesti in cosul de gunoi numai binee

| TheLastOne a răspuns:

Pai ala ar trebui sa coste ceva. Sa nu fie gratuit. Incearca sa umbli prin local disk C si si sa stergi din "greseala" ceva. Apoi va trebui sa reinstalezi windwosul si sa stergi tot din C, inclusiv programul si nu cred ca ii va conveni sa mai plateasca inca o data.

| Adr1an a răspuns:

Du-te in control panel / Programs and features ( windows 7) sau add or remove programs ( win xp ) si incearca sa dai unistall la program

| Kest a răspuns:

Uninsteleaza programu si zii tu tatu ca s-a sters singur si nu stii nimic sau ceva gandeste-te. Alt ceva nu poti face.