| anonim_4396 a întrebat:

Imi merge foarte greu calculatorul si vreau sa cumpar o placa de memorie... Momentan am placa de 256 RAM dar calculatorul nu vede decat 192. Caut una nu foarte scumpa, destul cat sa mearga mai bine. Mi-ati putea spune cam cat costa o placa in magazine si cata memorie RAM are? Stiu ca sunt de mai multe marimi, asa ca ma intereseaza cam toate... A, si era sa uit, memoria e DDRAM.

Răspuns Câştigător
| smartalogu a răspuns:

Foarte probabil ca tu sa ai in calculator memorie de tip DDR 1. Aceasta se gaseste de cumparat spre ex la emag.ro (http://www. emag.ro/memorii/memorie-Kingmax-tsop-ddr-512mb-pc3200-400mhz--pKXMPXC22D ) iar o memorie buna e intre 90 si 170 de lei dupa cum vezi (transport inclus). In alta ordine de idei tu ai si placa video integrata. Diferenta de 64 mb de ram ti-o fura placa video. Stai linistita, cand vei avea rami mai mult nu ti se va mai parea asa mult 64 mb. O zi placuta in continuare. Pa pa