| Noturbusiness a întrebat:

Bună! Îmi puteți recomanda o centrală bună/foarte bună intre 3000-4000 lei?

10 răspunsuri:
| kr.mdy a răspuns:

Vitodens 24 kw pentru apartament doua camere
.

| mihai69 a răspuns:

Centrală... telefonică? termică? electrică?
Dacă e vorba despre una termică, o vrei pe gaz, peleți, electrică?
Ce răspuns util vrei să primești dacă nu știi să pui întrebarea corectă?!?

| Noturbusiness explică (pentru mihai69):

Întrebarea e corectă din moment ce sunt atâția oameni care au răspuns.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Motanul in condensatie. Nu e neaparat miezul domeniului, dar e facuta la noi si piesele/reparatiile te costa putin. Eu cand am luat asta as fi vrut Bosch, pentru ca... Bosch. Aia mi-au zis ca nu vind Bosh. Ca NU MAI vind Bosch. Fiindca au avut probleme cu multe cand inca vindeau, iar reparatiile erau scumpe si piesele nu le gaseai din scurt. Mie mi s-a busit placa electronica la asta. Nu mai aveam garantie, a costat 250 RON reparatia, azi mi-a demontat-o si mi-a luat-o dimineata, seara a venit cu ea reparata. Daca era sa mi-o schimbe, ma costa vreo 650-700. La una de-asta mai rasarita costa dublu. http://motan.ro/produs/mkdens25-c38gc25/

| Freya1 a răspuns:

Motan.Am cumparat pentru un apartament cu două camere cei drept dar pare ok până acum.

| siriusblack98 a răspuns:

Buderus. Scumpe dar bune. Eu am una pe 24kw, nu cunosc seria pe dinafară ca să îți pot spune cu exactitate care anume este. Am dat 3700 de lei pe ea. Bine, ce trece de 24kw de regulă sar de 4500 de lei. Acum depinde câte calorifere ai.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu sunt bune. Încearcă 5000+

| Leo_Leo_1979 a răspuns:

Eu am centrala Vismann care nu mi-a facut niciodata probleme si nici nu am asa un consum mare de gaz. Recomand!

| AAD1979 a răspuns:

Sunt foarte multumit de Viessmann, nu mi-a facut absolut nicio problema de cand o am. Vedeti modelele Vitodens 050 pana in 4000 si cu putin effort Vitodens 100, una din cele mai bune centrale din clasa ei