| anonimanon69 a întrebat:

Buna
Imi puteti spune ce este un boot disc si de unde as putea face rost?
E urgent

3 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

E un disc de startare. specifica te rog si ce problema ai.
un windows ce nu starteaza? daca raspunsul e afirmativ, scrie ce versiune de windows folosesti si de asemenea ce problema in concret. ok?

| anonimanon69 explică (pentru gelu1970):

Mi se porneste laptopu si apare un ecran negru si imi spune sa introduc un boot disc si am windows 8

| gelu1970 a răspuns (pentru anonimanon69):

Inainte de orice incearca sa intri in bios si alegi optiunea "load default" si dai pe F10 si enter. in bios intri in functie de marca laptopului ce ai.