| Laurentziu1234 a întrebat:

Bună, imi tot trage 19 lei pe lună de pe card de la google pay. Cum pot sa opresc asta? Unde trebuie sa intru? Stiu ca am platit pentru o aplicatie si dupa o luna am dezinstalat-o si acum imi tot trage lunar

Răspuns Câştigător
11 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai dezinstalatul nu inseamna ca ai oprit subscriptia.

Răspuns utilizator avertizat
| suntserios a răspuns (pentru Laurentziu1234):

Instalezi aplicatia, cauti versiune online si vezi cum si de unde iti poti opri subscripția... Daca despre subscriptie e vorba

| Bizon95 a răspuns (pentru Laurentziu1234):

REinstalezi aplicatia, si vanezi subscriptia sau cardul si il stergi
nu merge, bun venit in "prostia se plateste", trebuie ORI sa nu ai 19 lei pe card data viitoare cand incearca sa te suga de bani (stiu ca e injuratura, dar NU cred ca e un cuvant mai potrivit in context), ori mergi la banca si tai complet platile spre respectivul sugaci

ce faci dupa aia
1. raportezi in google play si faci un comentariu in care ii faci HOTI NENOROCITI pentru ca nu ai putut scoate subscriptia/cardul bancar
2. DATA VIITOARE NU ITI MAI PUI CARDUL BANCAR PE TOATE GARDURILE, ci folosesti chestii pe care le controlezi TU PERSONAL de la a la z, cum ar fi paysafecard sau revolut

| Wr3nch a răspuns (pentru Bizon95):

Lol. Omul trebuia sa isi inchida abonamentul de la inceput, nu sa stearga doar aplicatia. Pe aceiasi logica isi facea abonament la digi si se uita la tv o luna, si dupa vindea televizorul si spera ca ii reziliaza ei contractul.

| Bizon95 a răspuns (pentru Wr3nch):

Da, exact, i-am spus ca "prostia se plateste"

| Wr3nch a răspuns:

Presupun ca abonamentul e la Spotify sau YouTube premium. Intri la ei pe site si se poate anula lejer de la setarile contului.

Răspuns utilizator avertizat
| Wr3nch a răspuns (pentru Laurentziu1234):

Ma bucur ca ai putut rezolva!

| aimullah123 a răspuns:

In caz ca ai intrat pe site-uri nasoale in timp ce aveai cardul memorat pe google iti recomand sa iti schimbi parola. Exista si hackeri care fura net. Niste gaozari!