| Vargaadelamirela8686 a întrebat:

Bună,am o întrebare,m-am despărțit de fostul meu iubit care are cont pe spotify pe care îl plătesc lunar eu (mi se trage de pe card), întrebarea e cum pot opri plata facturi, pot de pe tel sau trebuie sa merg la banca, cardul e la BT.Va multumesc anticipat!

5 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Daca nu ai acces la contul la spotify, sa poti sterge cardul de acolo, mergi la BT (banca ta) si fa cerere sa opreasca aceste plati catre spotify.

O alta varianta este sa-i spui fostului iubit sa-ti stearga cardul tau si sa-l puna pe al lui, asta in situatia in care stii ca este un om cinstit si va face acest lucru, daca nu, prima varianta cu informarea bancii, este functionala sigur.

| haileewatson a răspuns:

Pai daca ai parola de la contul lui intri pe spotify.com si iti scoti cardul.
Altfel te duci la banca, anulezi cardul asta si ceri unul nou.

| Mopmop a răspuns:

Declari cardul pierdut/furat si vei avea o alta serie si cod de securitate si apoi toate debitele se anuleaza automat.
Nu vorbi cu fostul ca sa nu creada ca...cauti prietenie...

| AndreiSingurul a răspuns:

Ar trebui sa poți de pe telefon