| luluuu a întrebat:

in seara asta sper nefericirea mea am reusit foarte simplu sa imi blochez cartelahappy... aveti idee daca pot face rost de puk de undeva, ma depasesc chestiile astea, am abonament la vodafone.ma poate ajuta cineva ca nu am idee big grin. Mersi:*

Răspuns Câştigător
| alecx4music a răspuns:

Dupa un alt telefon (aceeasi retea cu a ta) suni la *100# si acolo o sa ai rubrica servicii unde gasesti apoi PUK. Bagi numarul pentru care vrei sa afli PUK-ul, si apoi il bagi in telefonul tau atunci cand ti-l cere. Bafta!

| luluuu explică (pentru alecx4music):

Nu mergehappy.

| alecx4music a răspuns (pentru luluuu):

Suna la relatii cu clientii dupa alt telefon.

4 răspunsuri:
| EnglandGB a răspuns:

Cand ai cumparat cartela era pe o alta cartela ca cea de telefon si ai desfacut-o de acolo.pe spate este un cod de bare si un puk

| luluuu explică (pentru EnglandGB):

Da dar problema este ca ca sunt pe abonament si eu inainte am fost pecosmote si am facut acea portarestraight face si acum nu stiu daca in acele acte am puku sau unde il pot gasi...