| anne2002marie a întrebat:

Mi-am pierdut cartela sim (fara telefon) si nu sunt la abonament. Aveti idee cum o pot recupera?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai cum s-o "recuperezi"!
Mergi la operatorul de telefonie mobilă ( corespunzător reţelei ) şi declari că ai pierdut cartela, apoi CUMPERI/ceri o altă cartelă SIM cu acelaşi număr!
Trebuie să ai C.I. la tine deoarece completezi o Declaraţie că eşti "proprietarul" nr de telefon "x"...
Te costă în jur de 35 lei.

Toate cele bune!

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Operatorul de telefonie mobila iti schimba cartela gratuit sau contracost, in functie de politica lor. Spui ca ai pierdut cartela si ti se va da un sim cu acelasi numar si cu ofertele active pe care le poti folosi in continuare. Mergi la una dintre reprezentantele lor, pentru a-ti rezolva problema. Evita partenerii operatorilor, caci au clauze abuzive (trecerea numarului pe abonament pentru a-l recupera).

| Mariiiiiiiii a răspuns:

Mergi la Orange, Vodafone, in fine de unde aveai cartela, le zici ca ti s-a furat de exemplu si te pune sa semnezi un formular, iti da o cartela cu același nr ca si cel pe care il ai acum, altfel nu stiu

| Dimitrik a răspuns:

Mergi la magazinul operatorului si te vor ajuta ei. NU uita buletinul!