| rocket1204 a întrebat:

In ultimele 2 zile pe un site unde am cont (un site de anunturi unde sunt membru de 1 an) mi se deschide cand apas pe butonul de logare sau chiar si alte butoane, o pagina de la ilividnewtab. Imaginile de pe site nu se mai vad, unele cuvinte devin subliniate, active si de culoare verde. Astazi mi s-a intamplat la fel si pe alt site de jocuri unde ma joc si am cont de peste 2 ani. Am scanat de numeroase ori si nu am virusi, folosesc Google Chrome care este updatat la zi si nu am mai intampinat aceasta problema pana acum. Care este sursa sau care ar putea fi cauza? Apas pe butonul de logare si in loc sa intru in cont pagina moare si mi se deschide alta cu acest ilividnewtab.

Răspuns Câştigător
| DjNick112 a răspuns:

Intampin zilnic aceste probleme la utilizatori, de aceea recomand eu internet explorer.
Bun, sa luam cu inceputul, stiu exact ce se intampla, intai scaneaza cu CClean
https://www.piriform.com/ccleaner/download
bifeaza acolo la "aplication" tot de la google chrome. Si scaneaza. Apoi intra in setari la google chrome, si da la extensii, acolo tot ce este suspect debifeaza, trebuie sa opresti si de la startup toate chestiile inutile, asa rezolvi problema, dar cel mai important e la google chrome sa dezactivezi extensiile inutile

| rocket1204 explică (pentru DjNick112):

Iti multumesc mult! Am tot scanat, dar numai cu CClean nu. Gata cu extensiile! ^_^

| DjNick112 a răspuns (pentru rocket1204):

Ma bucur ca te-am putut ajuta happy

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cum adica, nu stii care e cauza? Aia crezi tu ca nu ai virusi!
http://www.epasystems.ro/adwcleaner/