| Ddiana90 a întrebat:

In urma cu vreo 2 luni mi-am pierdut niste pove si multe fisiere mai importante,(s-a intamplat o data la instalare windows cand din greseala am formatat tot hardul), mai am vreo sansa sa recuperez ceva de acol? Mentionez ca in ultima vreme mi-am reinstalat si de mai multe ori windows-ul.

Răspuns Câştigător
| tteo92 a răspuns:

Buna! sunt o multime de aplicatii care iti poate readuce tot ce ai avut de cand ti-ai luat hardul, poti sa pierzi date si de 3-4 ani si sa formatezi, sa instalezi windows ori de cate ori vrei.chiar am avut zilele trecute un proiect la scoala pe tema asta (cum recuperezi fisierele dupa formatarea unui hard,reinstalare unui sistem de operare,ori stergerea datelor din greseala dupa o perioada de timp), cand formatezi un hard, ori instalazi un windows, nu inseamna ca este totul pierdut, fisierele
sunt stocate toate pe hard intr-un folder numit info2, unde nu poate fi vazut nici de anti-virus nici de aplicatiile date de Microsoft, pentru a vedea tot ce ai avut si sters pana acum, ai nevoie de un software, sunt o multime care fac lucrul acesta, eu am sa ti-l spun pe cel mai simplu si care nu te chinuie prea mult, dar daca nu te descurci imi poti scrie si te pot ajuta eu. programul se numeste icare data recovery.
mult succes!

| Ddiana90 explică (pentru tteo92):

Mersi. m-ai ajutat ft mult :*... am descoperit mai multe decat vroiam laughing)

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| suraforever12 a răspuns:

Daca spui ca tiai reinstalat windoxul de mai multe ori imi pare rau dar nu mai ai nicio sansa sa le recuperezi deoarece cand tiai instalat windoxul ai sters tot ce era in computer