| David23445 a întrebat:

Buna, intrebare noua, am un laptop Intel si am o problema cu spatiu de stocare, e mereu rosu, am sters ce imi era nefolositor, am instalat programul ala cclener, nu inteleg tot timpul rosu. Am dezintalat aplicatii care nu le mai flolosesc tot rosu, ce mai pot sa fac?

Răspuns Câştigător
| flixbuster a răspuns:

Iti recomand sa folosesti TreeSize Free. Dai sa scaneze ce drive vrei si apoi vezi ce iti mananca spatiul.

https://downloads.jam-software.de/treesize_free/TreeSizeFree-Portable.zip

Trebuie sa il executi ca administrator (ca sa poata scana toate folder-ele).

| David23445 explică (pentru flixbuster):

Multumesc mult acum e albastru nici nu stii cat de mult m-ai ajutat iti multumesc inca odata

15 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

De cat ai hdd si cat spatiu ai pe C?

| David23445 explică (pentru aditimus):

Pe spatiu C am 236 de MB din 28, 0 MB are si memorie mica si l-am folosit pentru scoala online dar am sters tot din el nu intleg nu scade deloc asa ramane

| David23445 explică (pentru aditimus):

28,0 GB nu MB

| David23445 explică (pentru aditimus):

PE hdd nu stiu

| aditimus a răspuns (pentru David23445):

E prea putin pentru C 28 giga doar windowsul cu programele are nevoie de 100

| David23445 explică (pentru aditimus):

Da stiu asta trebuie sa maresc cumva dar nu stiu cum

| David23445 explică (pentru aditimus):

O sa fac si asta multumesc mult

| David23445 explică (pentru aditimus):

Si tie tiar trebuii o medalie pentru raspuns castigator dar pot declara decat un singur raspuns castigator

| aditimus a răspuns (pentru David23445):

E ok, noi sa fim sanatosi.

| David23445 explică (pentru aditimus):

Asa este

| gabicoo a răspuns:

Mărește partiția C.
Ia spațiu din celelalte partiții!
Pentru C îți trebuie ~ 50-60 GB!

| VoidEternal a răspuns:

Reinstalează Windows-ul. Sau pune-ti un ssd mai mare.