| Gabitzu246 a întrebat:

Buna!
L-am pus pe un prieten sa imi faca si mie un pc office low budget si nu stiu sigur daca componentele sunt compatibile intre ele, va rog sa ma ajutati, de ci am asa:
Procesor AMD A4 X2 4000, 3200MHz, Socket FM2, Box
Placa de baza ASRock FM2A55M-VG3, Socket FM2
Memorie Kingmax DDR III 2GB, 1333MHz
Carcasa Floston Updated, 450W, Neagra
HDD 80GB Seagate SATA 2

In special ma intereseaza daca sursa este compatibila cu placa de baza, v-as ramane foarte recunoscator daca m-ati putea ajuta.

Multumesc Anticipat!

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Sursa trebuie doar sa aiba acelasi tip de conector ca sa o poti conecta la placa.
sfatul meu e sa-i pui inca un ram de 2 gb. asa poti instala un w7 de 64 bit, sau un w8 si nu o sa-ti para rau. Bafta

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Orice sursa e compatibila cu orice placa de baza happy Mai mult te intereseaza acum o carcasa, si daca ai zis ca e low budget, oricare o sa mearge. Sa te astepti la cresteri de pret de aproximativ 80-90 de lei