| MIB a întrebat:

Buna la toata lumea! Are cineva idee (desi ma indoiesc amarnic, avand in vedere cat sunt eu de norocos sa dau numai peste astfel de probleme irezolvabile) daca, si cum as putea remedia urmatoarea problema: cand apas butonul send (sau enter de pe tastatura) la yahoo messenger ca sa trimit un IM nu se intampla nimic, doar... dispare textul din casuta unde il scrii si nu apare in casuta de mai sus, unde apar mesajele trimise, iar cel cu care vorbesc nu primeste mesajul meu. Dar asta nu e tot, nu pot nici sa invit pe cineva la o "partida" laughing de photo sharing, nu pot nici sa trimit vreun fisier, iar cand am mesaje offline, nu imi apare decat fereastra goala (tot interioeul ei e alb) Deocamdata, am dezinstalat Y! Messenger (ca n-am ce face cu el daca nu functioneaza), si am descarcat un prog. alternativ, Trilian, care e compatibil cu conturile de Yahoo, da nu ma prea multumeste. Asadar, aveti idee daca, si cum, pot remedia baiul asta? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

DA! Mai intai fa asta:Instaleaza Messul! Dupa care se deschide in stanga jos la start run-ul in care se va scrie regedit apoi se da enter, se va afisa o fereastra de editare a registrilor din windows ( foarte mare atentie aici ) vei parcurge intocmai acesti pasi, se da click pe HKEY_CURRENT_USER, dupa care Software, dupa care Microsoft, dupa care Windows, dupa care CurrentVersion, dupa care Internet Settings, dupa care se va sterge folderul Zones cu click dreapta pe el si delete Se inchide regedit si redeskideti yahoo messengerul. Spune-mi daca mai ai ceva! Bafta!

7 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Imi pare bine ca te-am putut ajuta! si pe viitor fara probleme! BY! BY!

| sKilL a răspuns:

Corect cum spune nelul!

| johnyjohny a răspuns:

Reinstaleaza windowsul si termini cu toate problemele tongue

| MIB explică:

Am incercat si sa-l reinstalez, si sa instalez alta versiune, da nimic nu a mers, nimic in afara de solutia lui neluL, multumesc tare frumos neluLle happy!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

AM avut aceeasi problema s-a rezolvat conform indicatiilor dar imi persista urmatoarea problema: la logarea pe emailul pe care am si messul imi cere la infinit parola

| momo a răspuns:

Reinstaleaza mess-ul.

| Al3xandru_2548 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic despre problema asta... mi s-a intamplat si mie de cateva ori dar sia revenit, incearca sa instalezi alta versiune de yahoo messenger. ai incercat asta?