| Alex939291 a întrebat:

Buna la toti as dori un ajutor daca stie careva

eu in ceva timp am facut niste pagini html pentru un rpg browser acum m`am lovit de problema
Cum da`u alti register am cautat pe net despre xampp php phpmyadmin tot dar nu inteleg
am instalat phpmyadmin dar cad vroiam sa pornesc sa fac un db : http://localhost/phpmyadmin = page not found
ma poate ajuta si pe mine cineva cum sa fac?
va rog foarte frumos
p. s scripturile pentru registration si login le am

1 răspuns:
| mihaibrasov a răspuns:

Daca instalezi xampp ai un mic programel numit xampp control panel (ceva de genul). trebuie sa dai start la servicii : apache, mysql. abia apoi poti intra in phpmyadmin si sa faci acolo ce vrei cu baze de date.