| crackster a întrebat:

Lucrez la un atestat in html. Vreau sa creez un cuprins in susul paginii... fiecare item sa cuprinda un link spre o portiune din josula paginii (fara sa deschida alta pagina) exact cum e pe wikipedia. Am nevoie fie de instructiunea care trebuie pusa in "href=""" fie de instructiunea de js daca este cazul. Multumesc!

Răspuns Câştigător
| IulianP a răspuns:

Ai aici raspunsul: http://www.w3schools.com/html/html_links.asp
Trebuie sa folosesti atributul "ID".

4 răspunsuri:
| crackster explică:

In cazul functiei href pot pune eu link de pe alta pagina. Eu vreau ca atunci cand accesez "linkul" sa actioneze exact ca un scroll down pana la un titlu ales din cele multe titluri din josul paginii.

| IulianP a răspuns (pentru crackster):

Ai citit link-ul care l-am dat?
Faci asa:
a href="#incheiere" Incheiere /a
Iar textul unde vrei sa sara il incadrezi in tag-ul urmator:
a id="incheiere" Subtitlul tau /a

Bineinteles ca pui si elementele pentru tag-uri pentru ca text-box-ul asta nu ma lasa sa pun codul intreg.

| crackster explică:

Tu chiar esti un baiat bun. Stii ce primesc baietii buni..nu-i asa?

| al3xander a răspuns:

Deci tu vrei sa incluzi un frame in pagina ta (adica sa fie o parte care iti arata alt site/pagina)? este vorba de iframe, uite aici mai multe detalii http://www.w3schools.com/tags/tag_iframe.asp