| MihaiDan97 a întrebat:

M-am gandit sa cumpar un nou pc, deoarece cel actual a inceput sa isi arate batranetea si am hotarat sa cumpar caest PC.
http://www.emag.ro/......E746KBBBM/

Dar am citit in descriere la monitoare ca merg si ecranele HD si nu sunt sigur daca trebui HD sau merg si cel actual.

Cel Actual:http://www.pcgarage.ro/......ms-silver/

1.Este bun PC?
2.Se potriveste ecranul cu PC-ul?

7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| SpecialistIT a răspuns:

Salut.

Nu te lasa inselat de copia mea care incearca sa minta si sa pacaleasca lumea.
Uite la 1810 lei ce iti poti cumpara: http://www.mediadot.ro/wishlist/29850/
Si ai o placa video de gaming MULT mai buna, ai un hdd cu 32mb cache mult mai rapid si in rest tot ce iti doresti.
Bonus, la MediaDOT ai ansamblare GRATIS. De asemenea, poti cere tot GRATIS update de bios la placa de baza.

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de noua configuratie.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, orice, te rog, nu ezita sa ma cauti.

Bafta si multa sanatate.

| MihaiDan97 explică (pentru SpecialistIT):

Am o intrebare:Imi trebuie un monitor, tastatura si mouse pentru el?

| SpecialistIT a răspuns (pentru MihaiDan97):

Pai pe mine ma intrebi? :-P Daca ai sau nu nevoie, doar tu stii. Ai mouse? Ai tastatura? Ai monitor? Daca n-ai, da, ai nevoie, altfel cum il folosesti?

| rupzorwin a răspuns:

Placa video are 2gb dar e pe 64biti deci o sa mearga destul de greu
procesorul i3 e bun, memoria ram e buna...cred ca o sa fie bun cat de cat pentru jocuri