| SgU6 a întrebat:

am cumparat acest sistem pc pentru jocuri, mi l-a recomandat un prieten pentru ca are placa video de 2gb, dar de ex in gta 4 pe low imi merge greu abia am 10-20 fps,si asa cu mai multe jocuri, va rog ajutati-maaa
http://www.emag.ro/......E746KBBBM/

11 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Placa video e de 2 GB dar e DDR3 e slaba pentru GTA IV! Iti trebuie minim GeForce GTX 650 pentru jocuri.

| sltlp a răspuns:

Prietenul tau sa seduca la cules capsune si cultivat cartofi. Cu pc-urile nu are o treaba.
Ai incredere in anumiti utilizatori de pe TPU, care fac o treaba buna, precum: eu, nelul, nolimit, marius910, gabi05.

| SilviaDulcik a răspuns:

Nu cred ca il vor primi inapoi dar fie, in cazul in care reusesti sa il returnezi, arunca un ochi aici : http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/710980/

| Me2 a răspuns:

Spune'i prietenului tau ca e praf/varza la IT, sistemele gata asamblate nu sunt pentru gaming, daca nu ai depasit 30 de zile poti sa-l returnezi si sa-ti iei banii inapoi, sa cumperi asa ceva
-Procesor puternic
-Placa de baza buna
-4gb ram, mai ajung 1 an, pe viitor mai adaugi
-500gb hdd
-Placa video buna, se descurca si pe full hd, duce orice joc pe high
-Sursa de calitate
-Carcasa spatioasa, ventilanta, posibilitati de WM
-DVD-RW
http://www.pcgarage.ro/vizualizare-wishlist/710908/

Răspuns utilizator avertizat
| strangesura a răspuns:

La placile video, gb ii sunt ultimul lucru de care ar trebui sa iti pese. Trebuie sa te uiti la modelul plăcii video, sa știi cât de buna este. Oricum, dacă vrei un calculator pentru jocuri ÎȚI IEI PIESELE ȘI ÎL ASAMBLEZI. Cele gata asamblate sunt puse pentru scopuri de marketing, de exemplu niciodată nu spune ceva tehnic despre placa video a unui calculator, ci doar câți gb are.