| MHems a întrebat:

Mă gândesc să-mi iau un telefon nou, dar nu ştiu cum să îl achiziţionez, la liber sau la abonament prelungit(Orange). Telefonul este HTC One S, dacă ar fi să îl iau la abonament, cât aş plăti pe lună, şi cât dau când îl iau pe loc? Aştept răspunsuri, ofer fundă şi vot!

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine mai astepti putin sa strangi bani si il iei la liber. Daca il iei cu abonament platesti mult mai mult pentru el.

| SpecialistIT a răspuns:

Salutare.

Cel mai bun telefon dintre toate 3 este acesta: http://www.mediadot.ro/......amic-black
De ce? Procesorul de 1.5 ghz dual core, GPU bun, 1GB ram, Super Amoled display, 8MO la 1080p.

Iti recomand cu tarie MediaDOT, e un magazin serios, unicul magazin de gaming. Uite de asemenea ce showroom superb pot sa aiba: http://www.mediadot.ro/showroom

Ma bucur ca am putut sa te ajut. Sa te bucuri si tu de configuratie.
Daca te mai pot ajuta cu ceva, orice, te rog, nu ezita sa ma cauti.

Sanatate si bafta!

| catablondu a răspuns:

Buna, daca prelungesti abonamentul ai probabil si puncte Orange tank you, ceea ce inseamna o reducere. Nu pot sa iti spun exact cat platesti acum si pe lunar pentru ca nu stiu ce abonament detii acum si cate puncte ai acumulat.

| MHems explică (pentru catablondu):

Am abonament de 6 euro, momentan, dar îl pot mări, păi am abonament pe 2 ani, cred că e un punct la fiecare factură plătită nu?

| catablondu a răspuns (pentru MHems):

Da, in cazul asta SuperSimo are dreptate. Oferta nu e foarte buna si platesti lunar cel putin 30 de ronplus ca la cartel ai oferte mult mai attractive.

| robytoby a răspuns:

Daca nu ai cash sa-l cumperi, cel mai bine este sa-l iei cu prelungire de abonament, incearca sa nu maresti abonamentul ca sigur o sa iesi foarte scump.