| Keyllin a întrebat:

Ma puteti ajuta, va rog?! E grav happy Bunica mea are un tv Vortex, mai vechi, cu tub. A apasat pe nu stiu ce buton si acum merge tv doar pe radio. Pe telecomanda nu se mai vede nimic scris si nu stiu pe ce buton sau ce anume trebuie facut sa functineze iar pe tv. Bunica are 85 ani, e putin ( mai mult) surda si sta la 300 km departare de mine.Eu trebuie sa ii spun ( sa tip ) prin telefon ce anume trebuie sa faca sa ii mearga iar Tv-ul. Imi puteti spune care este butonul minunat de pe telecomanda? S-a plictisit singurica acasa si eu nu ajung pana de sarbatori acolo. La televizor mai pierdea si ea timpul. Multumesc frumos. Promit ca dau fundita

Răspuns Câştigător
| K0sti a răspuns:

Slabe sanse! Daca apasa pe unul din canale nu merge? Nu pe Program + si -, pe unul din canale! Ar trebui sa mearga!

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Cred ca glumesti! Sa caute un vecin mai priceput!

| Keyllin explică (pentru K0sti):

Nu are. Toti au peste 70-80 si cum pe telecomanda nu se vede nimic scris. e cam la ghici ce fac ei.Cred ca or sa strice televizorul de tot.

| Keyllin explică:

Ma gandeam ca poate cineva are un astfel de televizor si imi poate pune ce trebuie sa fac sa il trec de pe radio pe posturile tv.Fiindca pe telecomanda nu se mai vede nimic scris, am rugamintea sa imi spuneti exact care este ebutonul. O descriere ceva de genul..al doilea buton din dreapta, al 3-lea rand.m-ar ajuta foarte mult.Eu caut un manual pe net intre timp, insa nu gasesc.

| K0sti a răspuns (pentru Keyllin):

Slabe sanse! Daca apasa pe unul din canale nu merge? Nu pe Program + si -, pe unul din canale! Ar trebui sa mearga!

| Keyllin explică:

Am rezolvat cu cei de la RDS. Pentru cei care pe viitor poate o sa aibo asemenea problema. butonul negru de sub butonul albastru happy. pe acela trebuie sa scrie de obicei TV / R. Nu conteaza daca scrie.e intotdeauna sub butonul albastru.