| ismailanight a întrebat:

Ma uitam pe facebook la postari si deodata imi apare nu stiu ce site al SRI sau un serviciu anti piraterie si imi zice ca mi-a blocat browserul pentru motivul urmator: "Computerul dumneavoastra a fost monitorizat si toate activitatile au fost inregistrate si criptate. Riscati...". Si m-am speriat, si chrome nu se inchidea. Aparea casuta aia mica cu stay on this page sau leave this page si tot apasam leave si nimic. Asa ca am resetat pc-ul. Sa imi fac griji? Au dreptul sa imi monitorizeze pc-ul? Nu exista dreptul la intimitate si viata privata? Sau monitorizarea lor e o exceptie de la acest drept.

Răspuns Câştigător
| MuncaLaDomiciliu a răspuns:

E doar o pagina virusata ...ruleaza un antivirus bun si stai departe de site-urile suspecte(torrente, downloads, xx, etc) pentru a evita o virusare mai grava.Succes!

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca a fost virusul Politia romana sau un alt virus asemanator, se poate sa-i fi schimbat numele. SRI nu-i anunta pe cei pe care ii urmaresc.