| Geotr a întrebat:

Mai de mult mi-am facut cont pe youtube, si eram mai mica si mi-am pus un nume naspa.Cum pot sa imi schimb numele? Ma refer la numele de la acount, cel pe care il vede toata lumea si cel cu care ma loghez.

Răspuns Câştigător
| SongsoftheSabbathSacrifice a răspuns:

Nu merge trebuie sa iti faci un cont nou, dar ca sa mai "ameliorezi" situatia, schimba-ti numele de la canal.Intra pe canalul tau, dai la setari, si completeaza casuta din dreptul "Titlu" cu ce nume vrei.
Uite asa e la mine: †✖☻Immortal Zombie☻✖†

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu merge, sterge acel cont de aici http://www.youtube.com/account_manage, te loghezi cu cuserul si parola apoi intri in optiunea Close Account din dreapta.

Dupa stergerea acestui cont, iti faci altul cu ce nume doresti daca nu este ocupat.

| dEEk a răspuns:

Nu merge. iti spun drept. am niste metode care nu merg le-am incercat
1: dai dreapta sus la cont apesi pe sageata din jos dai la settings >> profile setup >> schimbi numele la first name >> dai save changes nu merge.
Uite la canal daca vrei sa iti schimbi numele. dai dreapta colt la cont dai pe sageata din jos dai la channel la profile > edit si schimbi name nici asta nu merge. funda?