| TeSpArG23 a întrebat:

merita sa instalez windows 7 64 biti pe urmatoarea configuratie? :

Procesor

Tip procesor:

Intel® CoreTM i7,

Model procesor:720QM,Tehnologie procesor:45 nm, Frecventa procesor:1600 MHz, Cache:6144KB,Producator procesor:Intel

Display

Diagonala (inch):15.6,Rezolutie:1366 x 768, Tehnologie display:LCD LED

Memorie

Capacitate memorie: 4 GB, Tip memoriebig grinDR3, Frecventa:1333 MHz

Hard Disk

Capacitate Hard Disk: 500 GB, Viteza de rotatie:5400 rpm, Tip Hard Disk:SATA

Placa Video

Tip memorie video – Dedicata: Capacitate memorie video:1024 MB, Producator chipset video:ATI

Seria:Mobility Radeon

Model:HD 5470

Multimedia

Unitati citire/scrierebig grinVD RW

Audiobig grinifuzoare integrate

Camera WEB:2.0 MP

Porturi

ESATA:1

Firewire:1

HDMI:1

Iesire audio:2

Microfon:1

PCMCIA:1 x 34 mm

RJ-45:1

USB 2.0:2

VGA:1

Comunicatii

Retea:10/100/1000

Bluetoothbig grina

Wireless:802.11 n

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nici nu se pune problema, iti ruleaza pe x64 fara probleme, cjiar este un sistem destinat pentru x64. Iti recomand windows 7 home premium sau professional. Bft! happy

3 răspunsuri:
| SouLIce a răspuns:

Ai 4gb ram deci recomandat este sa ai un sistem de operare 64 biti daca vrei sa beneficiezi de toti cei 4 gb ram

| valentin75 a răspuns:

Salut! Sa inteleg ca acum folosesti xp-ul pe laptop. E foarte bine daca instalezi win7 in 64 de biti, se va misca mai repede. Pentru xp nu mai ai update, e o chestie relativa. Atentie la drivere, eu as trece pe win7 in 64 biti! Cel putin pentru net nu se compara! Bafta la instalat!

| TeSpArG23 explică (pentru valentin75):

Rulez pe win 7 sp1 x86winking