| dD27d a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop Acer si nu functioneaza touchpadul.Problema este ca nu pot instala wizardul pentru driver (synaptics), la final imi da eroare.

4 răspunsuri:
| S3c0ndSh0t a răspuns:

Imprumuta un mouse pe USB si instaleaza Windows-ul, apoi intra pe site-ul producatorului si cauta laptopul.La sectiunea driver vei gasi ceea ce cauti pentru ca touchpad-ul sa functioneze normal.

| dD27d explică (pentru S3c0ndSh0t):

Am instalat deja windows 8.1. Functioneaza doara cu mouse.Problema imi apare la instalarea wizardului

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmm, intra in device manager si da-i de acolo update (dai click dreapta pe el si update) happy Poate o sa meargawinking

| ion1731 a răspuns:

Poate nu trebuie synaptics, poate e alt producator.Ia un soft de detectare dispozitive si convinge-te.Sau si mai bine, cauta un soft de detectare dispozitive si instalare automata a driverelor.