| IAmAGreatPotato a întrebat:

Mi-am cumparat un laptop assus cu DOS si azi l am primit si l am deschis ca sa instalez windowsul (10). Il deshid, iau cd-ul din cutie (l am primit cu laptopul) si apăs pe laterala laptopului pe butonul pentru a pune cd-ul in laptop. Dar cand apas pe buton se aud sunete ca si cum ar citi cd-ul dar nu se deschide. A mai patit cineva asa sau stie cineva cum sa fac sa mearga?

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Ai apasat pe butonul de deschidere sau doar pe masca unitatii optice?
Daca nu se deschide la apasarea butonului, atunci du-l inapoi sa-ti arate cum se deschide (sau sa repare / schimba laptopul)

| mihai69 a răspuns:

Da: îl duci înapoi de unde l-ai luat să ți-l schimbe. Dacă a fost luat online, faci cerere de returnare.

| Laurentiu340 a răspuns:

Clar, are un defect unitatea cd du-l sa ti-l schimbe!

| MortalX a răspuns:

Incearca sa instalezi windows-ul cu un stick (daca cd-rom e stricat nu inseamna ca tot laptop-il e la fel)
Daca nici asa nu merge atunci du-l la reparat sa rezolve probemele sau trimite-l inapoi

| fata14783257 a răspuns:

E strikt
Dal inapoi