| Lucaci_Florian_1993 a întrebat:

Mi-am facut si eu un abonament la Netflix, vreau sa va intreb de ce numai pe laptop si tel. am subtitrare in romana, iar pe tv nu am sub.in ro? Netflix imi merge in tv prin bluray care are aplicatia Netflix. Cum pot face sa am si in limba romana subtitrare? Multumesc!

1 răspuns:
| RAY a răspuns:

Pentru activarea sau dezactivarea subtitrărilor sau a setărilor audio alternative pe cele mai multe playere Blu-ray, dispozitive Smart TV și decodoare:

Lansează aplicația Netflix.

Selectează un serial TV sau un film.

Selectează Audio și subtitrări din panoul de opțiuni.

Selectează opțiunile preferate pentru audio sau subtitrare.

Apasă Înapoi pentru a reveni la panoul de opțiuni.

Selectează Redare.
https://help.netflix.com/ro/node/372