| carag a întrebat:

Buna,mi-am instalat windows 7 dar nu imi merge sunetul ce trebuie sa fac?

5 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Să dai un click dreapta pe my computer/proprieties
din fereastra aceea dacă te uiți în stânga jos vei vedea ca un link automatic updates.
Selectază Automatic updates/proprieties
Setează automatic updates pe notify me but dont automaticly dowload or install tehem.
Salvează setările
Acum deschide iar automatic updates și dă search for updates
Cândo perația s-a încheiat vei avea o fereastră cu niște linkuri ceva de genul critical updates și optional updates
Selectează optionals updates și de acolo selectează toate driverele ce sunt acolo, cu excepția KB-urilor ce sunt pe acolo.
Debifează critical updates, dacă nu știi fiecare ce sunt asta ca să nu ți se instaleze și genuie(că nu știu dacă ai „românizat" sau nu windows-ul), și apoi selectează download
După restartare și configurarea automată a sistemului totul va funcționa.Deci nu e nevoie să descarci driverele de pe internet, că nu sunt bune.Prin automatic uopdates Windows își ia cele mai noi drivere și cele de care știe el precis că are nevoie.Succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Să vezi ce placă audio ai şi să cauţi driverul desemnat pentru ea.

| vrelian a răspuns:

Trebuie sa instalezi driverul pentru placa audio.pt a vedea ce nu ti sa mai instalat din windows CLIK dreapta mous pe My Computer-jos ai PROPIERTIESclik pe el-undeva sus in stinga clik pe DEVICE MANAGER-se deschide o alta fereastra unde vei vedea chestii ce nu sint instalate.acele semne cu galben ca semnul exclamarii sau intrebrii cu galben inseamna ca nu sint instalate driverele. driverul la placa audio, trebuie sa stii ce placa audio ai si dupa sa cauti e net sau la fabricant driverul.bafta

| moneantonella a răspuns:

Instaliaza din nou! la mine a functionat! Funda?

| ByTyger1 a răspuns:

Cauta driverul si o sa iti mearga eu am realtek