| shifii a întrebat:

Mi-am luat de curand un Nikon Coolpix P510 si bineinteles ca la un moment dat am vrut sa descarc pozele. Mi-am instalat Nikon Transfer 2, asa cum zicea acolo. Dar, cand pun USB-ul in aparat si il conectez la pc, imi spune sa aleg un program de pe lista cu care sa descarc pozele, dar lista aia e goalastraight face. Am stat si m-am gandit si am bagat cardul de memorie in vechiul meu aparat Canon. Ei bine, cu asta am reusit sa le descarc pe Nikon Transfer... Si nu stiu care e problema, dar video-urile nu le citeste. De ce nu merg video-urile? Dar intrebarea mai importanta este: de ce nu pot sa descarc de pe Nikon? Si cum fac sa mearga? Va rog mult ajutati-ma! Dau fundita:*

1 răspuns:
| virusake a răspuns:

Sterge mizeria aia de soft, da un restart la pc, conecteaza aparatul prin usb, deschide-l si o sa iti apara pe pc memoria acestuia in modul de stocare, adica la fel ca un stick.

Sau pentru viteza mai buna decat prin cablul de date, cumpara un reader (20-30 de lei) si o sa ai viteze de n ori mai mari.

...-in-1-usb/