| EX a întrebat:

mi-am luat un nou televizor, acesta avand si o mufa pentru USB vreau sa ma uit la cateva filme pe el(de pe stick) insa nu stiu cum sa pornesc subtritrarea.

PS:televizorul este LG (si nu este smart)

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Nu conteaza daca e smart sau nu.
Nu toate televizoarele vad si subtitrare. Subtitrarea trebuie sa aiba acelasi nume cu filmul si sa fie in acelasi folder amandoua. Subtitrarea sa fie.srt, sau.sub.

2 răspunsuri:
| GiumancaAndrei a răspuns:

Cauta un buton pe telecomanda numit subtitle sau daca te uiti de pe DVD selectezi subtitrarea manual.

| EX explică (pentru GiumancaAndrei):

Am apasat butonul subtitle de pe telecomanda dar nu s-a intamplat nimic.