| ela_2944 a întrebat:

nu pot sa mai descarc nimic de pe magazin play(am Allview viper), imi scrie ca nu am memorie, dar eu am. ce pot face? help me pls

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă ai card de memorie la telefon atunci setează din opțiuni/Mediu de stocare, ca datele sa fie stocate implicit pe cardul de memorie. Apoi din Setări/Aplicații șterge de la fiecare aplicație datele din cache. Dacă ai instalat multe aplicații atunci muta aplicațiile instalate din memoria telefonului pe cardul de memorie.Asta va elibera spațiul de stocare date de pe telefon. Apoi poți folosi un utilitar cum este All in One ToolBox(eu îl folosesc și dacă îl setezi corect te va scuti de butonat vb aia o juma' de oră pe telefon pentru a-ți curata datele și memoria cache a aplicațiilor, și nu numai.) pentru a efectua mentenanța periodică a sistemului.Succes

| darrio2007 a răspuns:

Verifica mai bine.Nu ai memorie.Depinde ce vrei sa descarci.