| brokxy a întrebat:

Nu se mai incarca bine laptop-ul meu. Doar cand apas foarte tare si imping mai inauntru incarcatorul. S-a rupt ceva in el? Daca da, se mai poate repara? Incarcatorul e ok. Cu laptop-ul cred ca sunt probleme.

Răspuns Câştigător
| 2EXA a răspuns:

Laptopul nu are nimic.Acumualtorul este de vina.Schimba incarcatorul, dupa un anumit timp se slabeste.Si eu am patit.Ori acesta este de vina ori bateria, cu timpul se slabeste.Nu este recomandat sa folosesti laptopul cu bateria si sa fie la incarcat deoarece slabesti bateria.
Il lasi la incarcat apoi scoti incarcatorul si ramai pe baterie. Sau scoti bateria si il lasi cu incarcatorul.