| youknowimallaboutthatbass a întrebat:

Hei. Nu imi mai incarca laptopul. Dar incarcatorul este bun. Cred ca bateria din laptop are probleme. Stiti cumva cum pot totusi sa imi deschid pentru 1 2 minute laptopul? Sau cumse repara bateria?

Răspuns Câştigător
| Mcmcristi a răspuns:

Nu Este de vina bateria,ci mufa de alimentare(mufa in care intra incarcatorul), care s-a stricat.
Aceasta Este cauza deoarece daca ar fi fost de vina bateria ar fi mers Sa tii laptopul deschis, dar trebuia Sa stai in permanenta cu incarcatorul in priza, pentru ca bateria nu se Mai incarca.
Aceasta mufa de alimentare se poate inlocui, dar trebuie Sa-l duci intr-un service specializat.
P.S:Si eu am avut exact aceeasi problema cu laptopul meu vara asta si m-a costat 150 lei.
Funda? big grin

2 răspunsuri:
| codry223 a răspuns:

Incearca sa sctoti bateria, baga incarcatorul si deschidel, poate o sa mearga...

| youknowimallaboutthatbass explică (pentru codry223):

Merci pentru raspuns. Am incercat dar dupa 15 secunde se inchide iar laptopul. Nu stiu ce poate avea.