| yourprincess a întrebat:

Nu stiu ce am facut la laptop, ca toate programele mi se deschid cu Mozilla Firefox! ce trebuie sa fac ca sa revina la starea initiala? Funda >:

11 răspunsuri:
| DjYonutz a răspuns:

Pai intri la conexiuni si setezi ca google sau ce folosesti uh sa fie baza(principalul)

| yourprincess explică (pentru DjYonutz):

Nu la asta m-am referit! asta e floare la ureche laughing ...programele computer-ului de exemplu:paint

| VladGH a răspuns (pentru yourprincess):

Incearca asa : te duci la un fisier video sau MP3, dai click dreapta pe el => te duci la PROPRIETATI => vezi la TIPUL DE FISIER faci click pe SCHIMBA si acolo alegi WINDOWS MEDIA PLAER sau WINAMP daca il ai instalat si ok, appoi revii si imi spui ce s-a intamplat. De cind ai instalat MOzila?

| yourprincess explică (pentru VladGH):

Asa am facut! dar, doar programul asta merge asa! de exemplu daca vreau sa deschid paint sau wordpad, nu functioneaza si se deschide cu mozilla! cam de vreo 8 luni am programul mozilla...da am facut eu ceva cred ca...de asta! apreciez ca vrei sa ma ajuti si iti multumesc!

| VladGH a răspuns (pentru yourprincess):

Ce fel de Windows folosesti? Dar daca dezinstalezi Mozila si iti instalezi Google Chrome, ai incercat? Mai incearca uite asa : Deschide Control Panel, cauta otiunea PROGRAM DEFAULTS dai click si acolo gasesti ce iti trebuie. Revii si imi spui.winking

| yourprincess explică (pentru VladGH):

Da nu stiu ce mi s-a intamplat cu Google Chrome, ca l-am avut instalat, si iar l-am reinstalat...un timp mi-a mers si dupa aceea nu mi s-a mai incarcat deloc, de asta am descarcat Mozilla!

| VladGH a răspuns (pentru yourprincess):

Ai incercat ceia ce ti-am dat din Control Panel?

| yourprincess explică (pentru VladGH):

Da,si tot asa imi apar toate!

| VladGH a răspuns:

Care programe? da exemple.

| yourprincess explică (pentru VladGH):

Toate programele computer-ului! sad

| PAmy99 a răspuns:

Habar nu am.laughing asa mi s-a intamplat si mie de 3 ori! si de fiecare data i-am dat restart la windos laughing