| marie a întrebat:

Buna!

pe tastatura unui laptop nu exista print screen nu e asa? sau exista dar este pe o alta tasta doar cu un semn. va rog spuneti-mi. daca cumva tastele leptopurilor difera dl unul la altul, trebuie sa precizez ce am. HP.happy

va rog ajutati-ma!

multumesc.chiar am nevoie de print screen!straight face

6 răspunsuri:
Janina
| Janina a răspuns:

Si eu am tot HP si tasta srint screnn este penultima din dreapta happy exact langa delete.
scrie pe ea INSERT si cu albastru scrie mic PRT SC
cand vrei sa faci print screen apesi comcomitent p tasta Fn + Prt Sc.

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Buna exista, insa este notata altfel, la mine scrie:
" PrtSc SysRq"

| marie explică:

Nu eee!crying

| proastalenesa a răspuns:

Eu am Acer Aspire, iar tasta PrtSc se află în dreapta, pe linia tastelor funcţionale.

| adellinas a răspuns:

Exista buton de printscreen la laptopurile hp, este al 5 lea buton din dreapta primul rand de sus si scrie pe el prt sc si sys rq.happy

| Bloondy a răspuns:

Uita-te dupa Impr pant sau Pet Sis asa e la mine pe spaniola,
oricum trebuie sa fie langa f12 sau langa pausa inter insert home supr pe langa astea. bafta