| bogdannn196 a întrebat:

pentru homework dar si jocuri/filme ar fi mai bun un monitor LCD sau LED?
Care dintre LCD si LED afecteaza vederea mai mult vederea si care este mai sanatos?
Avantaje si dezavantaje... :p
Multumesc

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Amandoua afecteaza vederea dar si amandoua sunt mai putin rele ca vechile monitoare cu tub catodic. LED-ul afecteaza mai putin vederea intr-cat imaginea este mai clara. Daca stai un ceas doua nu se simte chiar asa dar mai mult, e mai nasol. Recomand: LED.