| veta a întrebat:

pot instala Visual Studio pe un netbook? Acer Aspire de exemplu, 1GB, 1.66Ghz

Răspuns Câştigător
| ov1d1u a răspuns:

Da, însă s-ar putea să îţi creeze disconfort ecranul şi rezoluţia mică a acestuia. Netbook-urile nu prea sunt indicate pentru texte lungi, cum ar fi sursele de cod

4 răspunsuri:
| ov1d1u a răspuns:

Multitasking-ul nu este o funcţionalitate adusă de netbook, ci de sistemul de operare. Windows, Linux sau Android - toate au multitasking, deci nicio problemă pe partea asta. S-ar putea însă să trebuiască să instalezi Windows pe el de vreme ce Visual Studio nu funcţionează pe alte sisteme de operare.

| veta explică:

Visual Studio 2010

| veta explică:

Si un astfel de netbook este multi-tasking?
pe langa faptul ca as rula VS2010, ar prezent dificultati in rularea altor aplicatii?

| veta explică:

Eu stiu ca acestea au instalate Windows Starter...este diferenta mare intre Windos Starter si XP, sa zicem? sau ce versiuni de Windows mai suporta netbook-urile (Vista, Seven big grin )?