| Floreenofficial a întrebat:

Prietenii mei de pe Facebook nu vad cand e ziua mea de nastere.Nu le arata Facebook-ul.Nu am mai primit nicio urare de prin 2015. Poate rezolv problema pana in aprilie, cand e ziua mea? Dar unde sa intru? Pe ce sa apas? Ajutati-ma, va rog frumos! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| johnnny123 a răspuns:

Contact and Basic info > Basic information > În dreptul zilei de naștere vei vedea o iconiță cu un lacăt. Dai click pe ea și schimbi din "Only me" în "Public"

Dar de ce ai vrea să primești urări de la oameni care nici măcar nu știu când e ziua ta?

Eu mi-am scos special data de naștere de pe Facebook tocmai pentru că nu am niciun chef să primesc urări de la (semi)necunoscuți cu care nu am nici o treabă în viața de zi cu zi. Cei care-mi sunt apropiați știu când este ziua mea, de la ceilalți nu am nevoie de urări.

| Floreenofficial explică (pentru johnnny123):

Mersi mult.La data de nastere am pus public. Sper sa functioneze anul asta.

8 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Din setarile de confidențialitate ale contului, bifezi sa apara data nasteri

| Violleta2022 a răspuns:

Poate le-ai "ascuns" tu, sa nu mai fie vizibile.
ori poate nu mai este interesat nimeni sa-ti spun al lumti ani.
Pune aici FB-ul tau si iti spunem imediat daca se vede ziua ta de nastere sau nu.

| Sofer a răspuns:

Din setări îți setezi sa îți vadă prieteni data de naștere.

| IsabelaIssa a răspuns:

La mulți ani, din 2015 încoace, pentru toți ce nu ți-au spus!

| Floreenofficial explică (pentru IsabelaIssa):

Multumesc frumos! Numai bine!

| AwGenetix a răspuns:

Deci asa arata retard-ul?

| Geo996 a răspuns:

Nu ai primit nicio urare pentru ca nu-i pasa nimanui de tine, nu pentru ca nu le arata Facebook-ul cand e ziua ta...