| Ayris a întrebat:

Problema mea e urmatoarea: am avut o adresa de mess pe care nu am mai intrat de mult tim. acum vreau sa intru iar, dar nu ma lasa. imi zic ca contul meu a fost dezactivat. Vreau sa recuperez acest cont si adresele din el. cina ma poate ajuta?

Răspuns Câştigător
| Jipa95 a răspuns:

Nu mai poti reactiva acel cont, e dus! Chiar yahoo cu ceva timp in urma spuneau ca, conturile care nu au mai fost folosite de mult timp vor fi dezactivate, tocmai pentru ca unele persoane nu-si mai puteau face un cont asemanator la nume.

2 răspunsuri:
| alexutzu1981 a răspuns:

Daca yahoo ti-a sters contul poti sa-l inregistrezi din nou. Daca este doar dezactivat si stii parola la email ar trebui sa-ti dea voie sa intri si sa-l reactivezi.

| Ayris explică (pentru alexutzu1981):

Nu, nu ma lasa. Imi zice doar ca contul e dezactivat. Si ca pot sa-mi fac unul nou.